Menu

Argan > Kamna > Kachlová kamna

Kachlová kamna

Pokud u kachlových kamen pomineme jejich výborné akumalační schopnosti a jejich vyšší pořizovací náklady, jsou vždy designovou záležitostí celého objektu. Můžeme vybírat z mnoha různých typů a barev kachlů. Rádi Vám při jejich výběru pomůžeme.   

Jak fungují kachlová kamna?

Kachlová kamna (hypokaustní) jsou zařízení používané pro vytápění, vyrobené z keramických materiálů (šamot, kamnářská hlína, kachle). Skládají se z topeniště, tahového systému a teplosměsné plochy (pláště). V topeništi dochází k přeměně energie uložené v palivu (dřevo, uhlí) na tepelnou energii. Ta ve formě horkých spalin prochází tahovým systémem (systém kanálů), který ze spalin odebírá tepelnou energii, jež je následně pláštěm kamen předávána do vytápěných prostor sáláním.

Naši partneři

Vyberte si keramické kachle od našeho partnera pro vaše kachlová kamna.

Jak vybrat ta správná kamna?

Kamna jsou nemalou investicí, proto nešetříme na kvalitě. Při koupi vezměte půdorys domu či bytu k určení vhodného typu kamen. Podstatnou roli při výběru hraje skutečnost, zda produkt kupujeme do rekreačního či trvale obývaného objektu. Pokud opomineme funkčnost, velikost prostoru a investici jsou důležité naše estetické požadavky na vzhled. Krbová kamna jsou nenáročná na prostor, ale při pořizování kachlových a sporákových kamen již musíme počítat s větším prostorem. Opět jako u krbové vložky je důležité si vše pečlivě nechat spočítat od odborné kamnářské firmy.

Tento web používá cookies k dosažení potřebné funkcionality. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.
Rozumím
Privacy Policy