Menu

Krby

Pro správné navržení krbu je potřeba, aby všechny konstrukční prvky splňovaly požadavky na dokonalé hoření, odvod spalin a platné protipožární a bezpečnostní předpisy. Aby si každý mohl vybrat krb, který mu bude vyhovovat a bude splňovat jeho funkční a estetické požadavky, je nutné, aby byla jasná základní terminologie, platná v tomto speciálním stavebním oboru.

Typy krbů

Krby dělíme dle technologie a funkčnosti. Níže jsou uvedené všechny typy krbů, které naše společnost dodává a instaluje.

Krby dle technologie

Jakou vybrat správnou krbovou vložku

Výběr krbové vložky závisí na typu využívání tepelné energie. Pokud chceme krb jako doplňkový zdroj tepla pro celý dům, měli bychom zvolit teplovodní vložku, která je vybavena teplovodním výměníkem a může být připojena k otopné soustavě domu. Zde v první řadě topíme do topného systému. U teplovzdušné vložky máme rychlé předání tepelné energie v dané místnosti kde se krb nachází. Výkon vložky (udávaný v kilowatech, kW) by, stejně jako u ostatních krbových vložek, měla vždy spočítat a stanovit odborná kamnářská firma na základě tepelných ztrát domu a vytápěné plochy. Jiná situace bude u pasivního nebo nízkoenergetického domu a jiná u staršího domu před nebo po rekonstrukci. Základem tedy je, prvotně si rozmyslet co od krbu očekáváme.

Tento web používá cookies k dosažení potřebné funkcionality. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.
Rozumím
Privacy Policy