Menu

Argan > Krby > Teplovdušné krby

Teplovzdušné krby

Vytápění více místností jedním zdrojem tepla za použití rozvodů teplého vzduchu znali již staří Řekové ,Římané, ale také například Korejci. Ekonomické výhody tohoto způsobu vytápění jsou nasnadě. Vždy je lepší používat jen jeden zdroj tepla pro více míst, zvláště, můžeme-li regulovat, kam teplo půjde, kolik ho tam půjde a v jaké tepelné kvalitě.

Jak funguje
teplovzdušný krb?

Teplovzdušné krby fungují velmi jednoduchým způsobem a to prouděním vzduchu, kde chladný vzduch u země místnosti oplachuje, těleso krbové vložky. Ohřátý vzduch stoupá směrem vzhůru a chladný naopak k zemi. Jedná se tedy o ohřev vzduchu v obytných prostorách. 

Výhody: velký výkon, rychlé předání tepelné energie,

Nevýhody: prašnost, udržení konstantní teploty

Krbové vložky nám dodávají naši partneři

Pro inspiraci a výběr krbových kamen, naštivte web našeho partnera. Následně Vám pomůžeme s jeho instalací. 

Jak vybrat správnou krbovou vložku?

Výběr krbové vložky závisí na typu využívání tepelné energie. Pokud chceme krb jako doplňkový zdroj tepla pro celý dům, měli bychom zvolit teplovodní vložku, která je vybavena teplovodním výměníkem a může být připojena k otopné soustavě domu. Zde v první řadě topíme do topného systému. U teplovzdušné vložky máme rychlé předání tepelné energie v dané místnosti kde se krb nachází. Výkon vložky (udávaný v kilowatech, kW) by, stejně jako u ostatních krbových vložek, měla vždy spočítat a stanovit odborná kamnářská firma na základě tepelných ztrát domu a vytápěné plochy. Jiná situace bude u pasivního nebo nízkoenergetického domu a jiná u staršího domu před nebo po rekonstrukci. Základem tedy je, prvotně si rozmyslet co od krbu očekáváme.

Tento web používá cookies k dosažení potřebné funkcionality. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.
Rozumím
Privacy Policy