Menu

Argan > Kamna > Teplovodní kamna

Teplovodní kamna

V dnešní době, kdy nahlížíme na spotřebu naší energie v domácnosti šetrným okem, nám nabízí teplovodní kamna jednu zvariant, kdy si přísun tepla vyrobíme sami. Tyto kamna jsou vybaveny teplovodním výměníkem, který nám umož vytápění vodním topným systémem a také ohřev užitkové vody.

Jak fungují teplovodní kamna?

Teplovodní kamna díky osazení kamen teplovodní vložkou topíme v první řadě do topného systému tj. např. ústřední nebo podlahové topení (v malé míře využíváme i sálavé teplo, vytvořené vlastním krbem).

Výhody

  • Teplo se dostane všude tam, kde máte topný okruh při jednom topeništi

Nevýhody

  • Vyšší pořizovací cena

 

Naši dodavatelé krbových kamen

Pro inspiraci a výběr krbových kamen, naštivte web našeho partnera. 

Jak si vybrat správná krbová kamna?

Kamna jsou nemalou investicí, proto nešetříme na kvalitě. Při koupi vezměte půdorys domu či bytu k určení vhodného typu kamen. Podstatnou roli při výběru hraje skutečnost, zda produkt kupujeme do rekreačního či trvale obývaného objektu. Pokud opomineme funkčnost, velikost prostoru a investici jsou důležité naše estetické požadavky na vzhled. Krbová kamna jsou nenáročná na prostor, ale při pořizování kachlových a sporákových kamen již musíme počítat s větším prostorem. Opět jako u krbové vložky je důležité si vše pečlivě nechat spočítat od odborné kamnářské firmy.

Tento web používá cookies k dosažení potřebné funkcionality. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.
Rozumím
Privacy Policy