Menu

Argan > Krby > Teplovodní krby

Teplovodní krby

Vytápět objekt tak, abychom mohli využít i tepla, které zbytečně uniká z krbu, bylo snem mnoha majitelů chalup nebo rodinných domků. Do doby, než se na trhu objevily profesionální krbové vložky, vymysleli a realizovali někteří vlastní řešení. Vycházeli přitom z poznatku, že v krbu se netopí stále, palivo v něm v noci vyhoří a ani výkon krbů nebývá pro celý objekt dostatečný. Proto vytvořili kombinované vytápění s využitím tepla z krbu.

Jak fungují teplovodní krby?

Teplovodní krby díky osazení krbu teplovodní vložkou topíme v první řadě do topného systému tj. např. ústřední nebo podlahové topení (v malé míře využíváme i sálavé teplo, vytvořené vlastním krbem).

Zásadní výhodou je, že při správné instalaci spolu s akumulační nádrží můžeme tepelnou energii ukládat a odebírat jen tolik kolik potřebuji. (topení, teplá užitková voda)

Výhody: teplo se dostane všude tam, kde máte topný okruh při jednom topeništi

Nevýhody: vyšší pořizovací cena

Krbové vložky nám dodávají naši partneři

Pro inspiraci a výběr krbových kamen, naštivte web našeho partnera. Následně Vám pomůžeme s jeho instalací. 

Jak vybrat správnou krbovou vložku?

Výběr krbové vložky závisí na typu využívání tepelné energie. Pokud chceme krb jako doplňkový zdroj tepla pro celý dům, měli bychom zvolit teplovodní vložku, která je vybavena teplovodním výměníkem a může být připojena k otopné soustavě domu. Zde v první řadě topíme do topného systému. U teplovzdušné vložky máme rychlé předání tepelné energie v dané místnosti kde se krb nachází. Výkon vložky (udávaný v kilowatech, kW) by, stejně jako u ostatních krbových vložek, měla vždy spočítat a stanovit odborná kamnářská firma na základě tepelných ztrát domu a vytápěné plochy. Jiná situace bude u pasivního nebo nízkoenergetického domu a jiná u staršího domu před nebo po rekonstrukci. Základem tedy je, prvotně si rozmyslet co od krbu očekáváme.

Tento web používá cookies k dosažení potřebné funkcionality. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.
Rozumím
Privacy Policy