Menu

Argan > Krby > Akumulační krby

Akumulační krby

Sálavé teplo je proti konvenčnímu nejen daleko zdravější, ale i příjemnější – nejblíže má k teplu ze slunce. Sáláním se neohřívá vzduch, nýbrž okolní předměty, od kterých se až druhotně ohřívá vzduch. Teplo se tak šíří rovnoměrně všemi směry a rozdíl teplot u stropu a při zemi je minimální.

Jak funguje akumulační krb?

Akumulační krby jedná se o předávání tepelné energie sáláním tepla (topení, které prokazatelně prospívá zdraví). Krby mají uzavřený okruh proudění vzduchu, kde hmotu krbů nahříváme (akumulujeme) a plochou stěn tepelnou energii vyzařujeme sáláním do okolí.

Výhody: dokonalé využití předání tepelné energie nižšími teplotami bez víření a přepalování prachu, stálá teplota v místnosti, dlouhý časový úsek mezi přikládáním, menší spotřeba paliva.

Nevýhody: vyšší pořizovací cena

Krbové vložky nám dodávají naši partneři

Pro inspiraci a výběr krbových kamen, naštivte web našeho partnera. Následně Vám pomůžeme s jeho instalací. 

Jak vybrat správnou krbovou vložku?

Výběr krbové vložky závisí na typu využívání tepelné energie. Pokud chceme krb jako doplňkový zdroj tepla pro celý dům, měli bychom zvolit teplovodní vložku, která je vybavena teplovodním výměníkem a může být připojena k otopné soustavě domu. Zde v první řadě topíme do topného systému. U teplovzdušné vložky máme rychlé předání tepelné energie v dané místnosti kde se krb nachází. Výkon vložky (udávaný v kilowatech, kW) by, stejně jako u ostatních krbových vložek, měla vždy spočítat a stanovit odborná kamnářská firma na základě tepelných ztrát domu a vytápěné plochy. Jiná situace bude u pasivního nebo nízkoenergetického domu a jiná u staršího domu před nebo po rekonstrukci. Základem tedy je, prvotně si rozmyslet co od krbu očekáváme.

Tento web používá cookies k dosažení potřebné funkcionality. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.
Rozumím
Privacy Policy