Menu

Argan > Kamna > Kanadská kamna

Kanadská kamna

Topení dřevem v krbových kamnech od předních společností REGENCY, PACIFIC ENERGY a NAPOLEON je nejen šetrné k životnímu prostředí, ale i k Vaší kapse. 

Jak fungují kanadská kamna?

Kanadská krbová kamna jsou typ krbových kamen využívající proces pyrolýzy. Hořlavý materiál, nejčastěji dřevo, se zplynováním přemění na hořlavé plyny, které následně také shoří. Při tomto dvoustupňovém (sekundárním) spalování dochází k úspoře na hořlavém materiálu, vzniká jen malé množství popela a do ovzduší uniká minimum emisí. Účinnost při vytápění je oproti krbovým kamnům až o 88 % vyšší.  

Od klasických krbových kamen se kanadská liší i tím, že nemají rošt a doba topení na jedno přiložení je od 6 do 24 hodin.

Naši dodavatelé krbových kamen a krbových vložek

Pro inspiraci a výběr krbových kamen, naštivte web našeho partnera. 

Jak vybrat ta správná kamna?

Kamna jsou nemalou investicí, proto nešetříme na kvalitě. Při koupi vezměte půdorys domu či bytu k určení vhodného typu kamen. Podstatnou roli při výběru hraje skutečnost, zda produkt kupujeme do rekreačního či trvale obývaného objektu. Pokud opomineme funkčnost, velikost prostoru a investici jsou důležité naše estetické požadavky na vzhled. Krbová kamna jsou nenáročná na prostor, ale při pořizování kachlových a sporákových kamen již musíme počítat s větším prostorem. Opět jako u krbové vložky je důležité si vše pečlivě nechat spočítat od odborné kamnářské firmy.

Tento web používá cookies k dosažení potřebné funkcionality. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.
Rozumím
Privacy Policy